Yazı Detayı
15 Nisan 2017 - Cumartesi 10:38 Bu yazı 376 kez okundu
 
YÜKSEK MÜCADELE
İsmail İZMİTLİOĞLU
havadis37@gmail.com
 
 

 

     Tebrikler Kastamonuspor’um.  Şehrimizde misafir ettiğimiz Türk futbolunun köklü kulüplerinden lig lideri Ankaragücü nü, mücadele düzeyi yüksek geçen  bir oyunla,  14. dakikada Yaşar Çetin’in ayağından bulduğumuz golle 1-0 mağlup ettik. Şimdi sağlam adımlarla play off ‘a yürüyoruz. 

     Maç öncesi  çok zor bir maçın bizi beklediğini belirtmiş, oyunun zorluk derecesini işaret etmiştik. Gerçekten de oyunun özellikle ikinci yarısında, her iki takımda can siparane kora kor oynadılar.  Cuma günü olmasına rağmen  5.000 kişilik Gazi Stadı full dolmuş, Ankaragücü de çok kalabalık taraftar topluluğu ile gelmişti. Maça giremeyen bir çok Ankaragücü taraftarı sahayı gören yüksek yerlerden maçı izlemeye çalıştılar.          

     Kastamonuspor oyuna çok tempolu başlarken, Ankaragücü daha temkinli  bir oyun tarzı benimsedi. Özellikle ilk yarıda oyunun hep temposunu artıran oyunu forse eden Kastamonuspor du. Maçın 3. dakikasında, sağdan ceza sahasına giren Hasan Ayaroğlu, rakibi tarafından çizginin bir karış içinde düşürüldü. Önce tereddüt eden Tolga Özkalfa oyunu devam ettirerek, yüzde yüz net bir penaltımızı vermedi. Sağlı sollu ataklarla rakibin üzerine giden Kastamonuspor, 14. dakika da Hasan Ayaroğlu nun asistinde, topu önüne alan Yaşar Çetin, Ankaragücü stoper’i Alihan Kubalas’ın çekmesine rağmen, topu kalecinin solun gönderdi. 1-0  

     Gol sonrası ataklarını sıklaştıran Kastamonuspor’umuz da 22. dakikada kornerden gelen topa  Oğuz Özden in kafa vuruşu az farkla dışarı giderken, 35. dakika da da Mehmet Çakır la net bir pozisyondan da  yararlanamadık.  

     Aklı penaltı pozisyonunda kalan hakem Tolga Özkalfa, 40. dakika da ceza sahası çizgisine yakın yerde  düşürülen Ankaragücü  futbolcuya yapılan faulü de vermeyek, oyunu devam ettirdi.  

     Maçın ikinci yarısında, Ankaragücü temposunu artırırken, pozisyonlar bulan Kastamonuspor du. Özellikle Yaşar Çetin’le iki önemli fırsattan yararlanamadık. Ankaragücü Kenan Özer ve  Erhan Şentürk le, kanatları etkili kullanmaya çalıştı. 74 dakika da Kenan Özer in kullandığı serbest vuruşu, kalecimiz Oğuzhan Bahadır güçlüke kornere çeldi.  

     Maçın son yirmi dakikasında, daha etkili oynayan Ankaragücü, 90 dakikada da, uzun topta, Enes Kubat ın kafa vuruşunda Oğuzhan topu bloke etti. 

     Sonuç itibariyle bizim için çok çok önemli bir maçı kazanmış olduk. Takımda herkes elinden geleni yaptı. Adeta sahaya yüreğini koydu.  Rakibimiz Karşıyaka nın kaybetmesi sonucunda 6 puan değerinde bir galibiyet elde ettik. Farkı 4 puana çıkardık.  Gümüşhane nin de Sarıyer’e kaybetmesi Ankaragücü için teselli oldu. Puan farkını korudular.  

     Yüksek mücadele düzeyinden dolayı, her iki takımı da takdir etmek lazım.  Şampiyonluğu kutlamaya hazırlanan Ankaragücünü de şimdiden tebrik ediyorum. Takımlarının yanında olan, Ankaragücü taraftarının Kastamonuspor takımını  çağırıp, alkışlaması, Kastamonuspor taraftarının da aynı şekilde karşılık vermesi fair play adına güzel  hareketlerdi.  

     Şimdi önümüzde zorlu bir Niğde maçı var. Niğde maçına çok  iyi hazırlanarak, o zorlu engeli de aşıp, işi resmileştirmek ve play off maçlarına çok iyi hazırlanmak lazım. 

     Başarınız daim olsun, sonu TFF 1.lig olsun İnşaAllah Kastamonusporum….

 
Etiketler: YÜKSEK, MÜCADELE,
Haber Yazılımı