Yazı Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 21:08 Bu yazı 316 kez okundu
 
YÜREĞİNİZE SAĞLIK
İsmail İZMİTLİOĞLU
havadis37@gmail.com
 
 

 

     Buraya kadarmış. Emeğinize, yüreğinize sağlık  Teşekkürler, bize play off mutluluğunu yaşattığınız için.  Bu takımı düşme potasından alıp, play off da yarı final oynattığınız için… Kocaman Teşekkürler.  

 

     Hepiniz alkışı, takdiri hak ettiniz. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’dan Ziya Doğan Hocamıza, Futbolcusundan, Başkan Metehan Babaş ve Yönetim kurula kadar emeği geçen herkese minnet duyuyoruz. Bu gurur hepinizin….  

 

     Şimdi gelelim madalyonun öbür tarafına. Adalet bu ülkede sadece bir kadın ismi mi?  Öyle olmasaydı, disiplin talimatları sadece Kastamonuspor’a uygulanmaz, rakiplerimize de uygulanırdı. Ama görüldüğü gibi daha ilk maçta 1.lig yolunda yolumuz kesildi. Biletimizi ilk maçta kestiler.  Seyircisiz maç cezası, verilmeyen golümüz, verilmeyen penaltı ve kırmızı kartlarla adeta, 1. Lig yolundan çevrildik. TFF bu konu da çok sorgulanmak da, TV ler de eleştiri konusu olmaktadır. Sanırım Federasyonda artık bir kan değişikliği elzem olmuş. Yoksa bu gidişat futbol adına gidişat değil.  Geçikmiş adalet de adalet değildir.  

 

      Bir sözüm de rakibe koz verip, tribünde kötü tezahürat yapan ve bunu takıma destek sanan taraftara. Bu tür eylemler bizim takıma değil, görüldüğü gibi rakibe yaramaktadır. Artık takıma gerçek manada destek olmasını öğrenelim.  İnşaAllah tüm bu olanlardan gerekli dersler çıkarılmıştır.     

 

     Maalesef  futbol sadece, 22 kişinin karşılıklı sahada mücadelesi değilmiş. Futbol sadece yeşil sahalar da oynanan spor olmaktan çıkmış. Maalesef bunu bu sene çok daha iyi gördük.  

 

     Artık önümüze bakacağız. Şimdiki beklenti, bu haksızlıklar karşısında daha dik ve sağlam durarak, çok güçlü bir kadroyla yeni sezona, direk Şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmak. Bizim takımın omurgası zaten çok güçlü. Mevcut omurgayı koruyup, çok güçlü takviyelerle, bu takım zaten  çok başarılı olacaktır. Bu arada bizim mevcut futbolcularımıza da transfer teklifleri geldiği de kulaklarımıza gelmektedir. O yüzden yeni sezon için geçen seneki gibi fazla gecikme yaşanmamalıdır.   

 

     Bu sezon ligin boyu kısaldıkça ortaya çıkan sakatlıklar ve cezalar özellikle, play off maçlarında bizi çok etkiledi.  Gümüşhane maçında inanın sadece Salih bile kadro da olsaydı  saha sonuçları daha farklı olabilirdi. O yüzden  yeni sezon için Ziya hocamız ve yönetimin bu tür olumsuzlukları da düşünerek, güçlü ve geniş bir kadro kurmayı düşünecektir.  

 

     Zaten yönetim’in transfer de,  1.lige çıkarsak veya çıkamazsak şeklinde   A ve B planları vardı. Şimdi bu planları uygulayacaklar. 2017-2018 sezonuda  Süper lig  ve 1. Lig  11 Ağustos da,  2.ve 3. Lig  ise 26 Ağustos da başlıyor. Kamp dönemi başlangıcını Ziya hocamız Temmuz başı gibi düşünürse, Yeni sezon hazırlıkları için hocanın  yaklaşık 1.5 aylık bir süresi var. 

 

     1.5  aylık süre de, Ziya hocamız yeni transferlerin  sezon başı kampına yetişmesini mutlaka isteyecek, bunun takımın uyum sorununu  kısa sürede aşması için avantaj olacağını mutlaka düşünecektir.      

 

     Yeni sezon….. yeni umutlar….. yeni heyecan…… Şimdiden 2017-2018 sezonu hakkımız da hayırlı olsun İnşaAllah  Bizlere düşen takımı, aynı heyecanla, aynı umutla, aynı sevgiyle, ama gerçek taraftar olarak, bilinçli hareket ederek desteklemek. Sonu Şampiyonluk olsun İnşaAllah…..  

 
Etiketler: YÜREĞİNİZE, SAĞLIK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı